Šahovski festival Zagreb 2017.

Međunarodni šahovski festival za mlade “Zagreb 2017“

Zagreb, 28. – 29. 12. 2017.

Hotel Westin, Kristalna dvorana

 

  Rezultati

                                                          Molimo nagrađene da dostave IBAN kluba na koji žele da uplatimo nagradu!




Rapid

  28. 12. 2017. u 11:30 

U16, U13 i U10 – 10+5 – 7 kola

 

                                   Poredak klubova/federacija po učinku na Rapid-turnirima

 

1.    Slovenija – 2 500 kn 50
7 27 Rozmanec Pia 1165 SLO Blanca
8 14 Jalovec Igor 1159 SLO Kočevje 5
35 31 Lisac Lev Gregor 1800 SLO Kostel 2
6 16 Mihelic Vesna 1426 SLO Ljubljana
12 28 Pintaric Maj 1123 SLO Murska Sobota
22 23 Lencek-Kranjec Jozi 1263 SLO ŠD Radenska Pomgrad
33 24 Lencek Kranjec Dani 1224 SLO ŠD Radenska Pomgrad
10 10 Hanc Nejc 1348 SLO ŠD Radenska Pomgrad
7 13 Kastelic Amadej 1192 SLO 5
27 17 Ruzic Borut Jan 1009 SLO
30 19 Krizmanić Maj 1800 SLO 3
40 8 Jeršič Aleks 1517 SLO 0
26 Drevenšek Doroteja 1170 SLO 0
2 6 Ruzic Pia Marie 1531 SLO 5
8 7 Maric Vild Fabijan 1507 SLO

 

2.    ŠK Sveta Nedjelja – 1 600 kn 33
               
34 50 VK Žugec David 1600 CRO ŠK Sveta Nedelja 3
25 21 Horvat Ivan 1756 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja
40 45 VK Radalj Niko 1600 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 2
8 14 III Novosel Lovro 1450 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja
24 15 VK Radalj Ante 1432 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja
26 29 VK Kršić Gregor 1072 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 3
28 42 VK Žugec Petar 1600 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 3
31 25 VK Cvetković Erik 1207 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 3
5 9 III Galoić David 1376 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 4
13 13 I Arlavi Sara 1296 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja

 

  3.    ŠK Ericsson – Nikola Tesla, Zagreb – 1 000 kn 32
5 15 Smetiško Renata 1157 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 5
22 34 VK Katić Gabriel 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 4
20 11 VK Alfirević Lovro 1499 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb
27 34 VK Dundović Grgur 1654 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 3
29 35 IV Božić Lana 1643 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 3
34 37 VK Božić Igor 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 2
37 41 VK Štancl Marko 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 2
39 40 VK Perica Jerko 1600 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 1
1 1 I Smetiško Josip 1655 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb 7
17 14 II Budimir Karla 1277 CRO ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb

 

  4.    BIH – 500 kn 31,5
13 18 Kulić Harun 1003 BIH OŠK Junior, Sarajevo
14 20 Kulić Daris 1800 BIH OŠK Junior, Sarajevo
19 12 Vuković Sara 1233 BIH OŠK Junior, Sarajevo 4
47 1 Babic Milana 1624 BIH Teslić 0
5 13 Savanovic Maksim 1481 BIH 5
19 9 Ninković Aleksa 1509 BIH
4 4 Ninkovic Marko 1539 BIH 4
2 10 Vialitchanka Mikalai 1268 BLR 6

 

  5.    ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 24
15 4 IV Križanić Petar 1505 CRO ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 4
21 30 VK Kanešić Petar 1602 CRO ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 4
24 40 VK Matkun Mislav 1600 CRO ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 4
32 26 VK Lončarić Luka 1634 CRO ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 3
21 1 III Hostnjak Hrvoje 1722 CRO ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice
38 36 IV Šebrek Tina 1641 CRO ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice 2
7 3 III Križanić Filip 1557 CRO ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice

 

6.    ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 16,5
1 6 II Maravić Ivan 1540 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 6
15 10 III Vraneša Ivan 1502 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 4
12 15 VK Kljujev Ivan 1242 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb
15 17 IV Cvetković Božo 1121 CRO ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb 3

 

 

      7.    ŠK Brestje, Sesvete 14,5
4 7 Putar Lara 1386 CRO ŠK Brestje, Sesvete 5
50 46 VK Sekulić Luka 1600 CRO ŠK Brestje, Sesvete 0
2 2 II Putar Leon 1647 CRO ŠK Brestje, Sesvete
14 17 IV Šeremešić Sanjin 1425 CRO ŠK Brestje, Sesvete 4

 

  8.    ŠK Ban Jelačić, Zaprešić 14
16 8 VK Car Jura 1370 CRO ŠK Ban Jelačić, Zaprešić 4
29 36 VK Maltašić Adrian 1600 CRO ŠK Ban Jelačić, Zaprešić 3
11 4 II Car Filip 1581 CRO ŠK Ban Jelačić, Zaprešić
16 8 IV Špoljar Patrik 1504 CRO ŠK Ban Jelačić, Zaprešić

 

  9.    ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 13
6 III Marković Patrik 1412 CRO ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 0
3 5 III Dumančić Šimun 1579 CRO ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete
17 20 IV Rukavina David 1358 CRO ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 4
18 21 III Cajner Lukas 1351 CRO ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete

 

10.  AŠK Junior, Rijeka 12
4 3 II Trošelj Ivan 1597 CRO AŠK Junior, Rijeka
11 5 II Zekić Patrik 1534 CRO AŠK Junior, Rijeka
14 16 IV Franolić-Kukina Silvio 1206 CRO AŠK Junior, Rijeka 3

 

      11. ŠK Polet, Buševec 12
11 9 Kos Nikola 1327 CRO ŠK Polet, Buševec
36 49 VK Šoštarić Gabriel 1600 CRO ŠK Polet, Buševec 3
38 48 VK Đurašin Dominik 1600 CRO ŠK Polet, Buševec
44 35 VK Kos Maja 1600 CRO ŠK Polet, Buševec 2

 

Pripremio:  Vlado Karagić, FA


 Novogodišnji Blitz turnir

28.12. u 17:00

 11 kola 3+2 – za sve uzraste

                                                                                                                       Rezultati

  1. VUKIĆ MILAN              B i H                              1 000 KN
  2. SAVANOVIĆ ALEKSANDAR Š.K.GAREŠNICA   700 KN
  3. JAKOVLJEVIĆ DRAGO Š.K.ZADAR                    500 KN
  4. BITTI OZREN Š.K.ĐAKOVO   400 KN
  5. MILEKIĆ DANIJEL SRBIJA                                  300 KN
  6. MRĐA MILAN Š.K.VUKOVAR ’91                         200 KN
  7. PAVIČIĆ ŽELJKO HAŠK MLADOST                     200 KN
  8. GJURAN DENIS SLOVENIJA                               100 KN
  9. STARČEVIĆ ANTE LEON   500 KN > elo 2250
  10. CVITKOVIĆ FILIP               400 KN > elo 2100
  11. KOVAČ BORIS SLOVENIJA                               100 KN
  12. HREŠĆ VLADIMIR                                              100 KN
  13. VUJČIĆ TONI                      300 KN > elo 2250
  14. HEGED VLADO                                                   100 KN
  15. BLAŽEKA MATEJ                                                100 KN

     SPECIJALNA NAGRADA DO 2250

  1. STARČEVIĆ ANTE LEON HAŠK MLADOST       500  KN
  2. VUJČIĆ TONI Š.K.MAKARSKA                           300 KN
  3. ĆOSIĆ RADE                                                       100 KN

    SPECIJALNA DO 2100

  1. CVITKOVIĆ FILIP Š.K. KONČAR                        400 KN
  2. DADIĆ IVAN   Š.K.ERICSSON – N.T.                  200 KN
  3. GALOIĆ BORIS                                                   100 KN

 

      SPECIJALNA DO 1950

  1. NAGL MIROSLAV Š.K.ERICSSON – N T            300 KN
  2. MARKOVIĆ F. JOSIP HAŠK MLADOST             200 KN
  3. ŠVEC DARKO Š.K. SILENT                               100 KN

 

      SPECIJALNA U16

  1. FAUKOVIĆ MATIJA Š.K. SAMOBOR                 300 KN
  2. SMETIŠKO JOSIP Š.K.ERICSSON – N T          200 KN
  3. RADOVČIĆ GABRIJEL Š.K. ŠIBENIK               100 KN

 

     SPECIJALNA U13

  1. TROŠELJ IVAN AŠK JUNIOR, RIJEKA              300 KN
  2. CHRISSTENSEN J. CHRISTOPHER                 200 KN
  3. RUŽIĆ PIA MARIE SLOVENIJA                         100 KN

 

 


Blitz

29.12. u 11:00

U16, U13 i U10 – 5+3 – 9 kola

 

                      U10 – PREDMETNE NAGRADE

  1. CHRISTENSEN JOHN CHRISTOPHER DANSKA
  2. JAVORNIK NIK SLOVENIJA
  3. VASILIJEVIĆ VILI    HAŠK MLADOST
  4. – 10. GRGANTOV MARIN, ĐURIĆ LEON, VIALITHANKA MIKALAI, SMETIŠKO RENATA, PUTAR LARA, FRANC BORNA, DUPLANČIĆ LUKA

 

                                    U13

  1. TROŠELJ IVAN                  500 KN
  2. PUTAR LEON                    300 KN
  3. DUMANČIĆ ŠIMUN           200 KN
  4. DAMJANOVIĆ STJEPAN  100 KN
  5. – 10. PREDMETNE NAGRADE: CAR FILIP, RUKAVINA DAVID, VRANEŠA IVAN, NOVOSEL LOVRO, DOMOVIĆ OGNJEN, MARAVIĆ IVAN

 

                                   U16

  1. RUŽIĆ PIA MARIE SLOVENIJA                    700 KN
  2. RADOVČIĆ GABRIJEL ŠK ŠIBENIK             500 KN
  3. FAUKOVIĆ MATIJA ŠK SAMOBOR              200 KN
  4. SMETIŠKO JOSIP Š.K. ERICSSON – N.T.   100 KN

5.-10. PREDMETNE NAGRADE: GALOIĆ DAVID, BEZIK HARIĆ FILIP, ŠPOLJAR PATRIK, NINKOVIĆ MARKO, KLJUJEV IVAN, ŠARIĆ VID

 

 


Šah uz školu

Turnir osnovnoškolaca

29.12. u 11:00

U15, U12, U9 – 5 kola

                                                                   TABELA PLASMANA OSNOVNIH ŠKOLA

                                                                               1.    OŠ Dragutina Domjanića, Zagreb   25 bodova,  17 igrača

                                                                               2.    OŠ Molve, 22 boda, 9 igrača

                                                                               3.   OŠ  A.N. Gostovinski, Koprivnica, 21 bod, 5 igrača

                                                                               4.   OŠ Ivo Andrić Zagreb 18,5 bodova. 8 igrača

                                                                               5.   OŠ Vladimir Nazor Križevci 17,5 bodova,  6 igrača

                                                                               6.   OŠ Rovišće, 17 bodova, 6 igrača


                                                                               7.   OŠ Zvonka Cara, Crikvenica, 16,5 bodova, 10 igračs

                                                                               8.   OŠ Vukovina, 15 bodova, 5 igrača


Simultanka Garry Kasparov

29.12.  u 17:00

HRT3 uživo 18:00 – 19:30

 

 


 

 

 

 

 

 


Organizator

FOND GARRY KASPAROV ADRIATIC

http://kcfadriatic.com/

logo-fast

ŠAHOVSKI KLUB E4

sahklube4

ROHADA J.D.O.O.

logo_rohada-tumb

P R O G R A M

Turniri za mlade 28.12.2017. u kategorijama do 16, 13 i 10 godina

MJESTO IGRANJA I SMJEŠTAJ

Hotel „The Westin“, Kristalna dvorana

Ul. Izidora Kršnjavog 1, Zagreb

The Westin Zagreb

http://www.westinzagreb.com/hr/kako-do-nas

Za sudionike turnira je osiguran popust. Dvokrevetna soba s doručkom je 55 €, jednokrevetna 90 €.

Rezervacije na kcfadriatic@kcfadriatic.com


RAPID

  28. 12. 2017. u 11:30 

U16, U13 i U10 – 10+5 – 7 kola

Pojedinačni Rapid turnir za mlade – najuspješniji klubovi dobivaju novčanu pomoć:

1. 2500 Kn
2. 1600 Kn
3. 1000 Kn
4. 500 Kn

Klubovima se računa zbir svih ostvarenih bodova njihovih predstavnika u svim kategorijama

Strane ekipe se formiraju na osnovi državljanstva. Na primjer: svi igrači iz Sloveniije čine jedan klub, itd.

U 16

Obuhvaća sudionike rođene 2001. i mlađe

Švicarski sistem od 7 kola, 10 min+ 5 sek

Nagrade

1. Predmetna nagrada + diploma
2. Predmetna nagrada + diploma
3. Predmetna nagrada + diploma

U 13

Obuhvaća sudionike rođene 2004.. i mlađe

Švicarski sistem od 7 kola, 10 min+ 5 sek

Nagrade

1. Predmetna nagrada + diploma
2. Predmetna nagrada + diploma
3. Predmetna nagrada + diploma

U 10

Obuhvaća sudionike rođene 2007. i mlađe.

Švicarski sistem od 7 kola, 10 min+ 5 sek

Nagrade

1. Predmetna nagrada + diploma
2. Predmetna nagrada + diploma
3. Predmetna nagrada + diploma

Prijave za turnire mladih su 28. 12. 2017. do 11:30

SPECIJALNE NAGRADE

Najbolje plasirane šahistice iz svih kategorija dobivaju predmetnu nagradu i diplomu.

Nagrade nisu kumulativne!

UPISNINA za prijavljene do 27. 12. je 50 Kn – dovoljno je prijaviti se na:

Online registracija za turnire

UPISNINA za prijavljene na dan turnira: 80 Kn

Moguće uplate upisnina na Šahovski klub “e4″ – IBAN: HR2324840081104087303

Svaki sudionik treba osigurati garnituru i ispravan digitalni šahovski sat


 

Novogodišnji Blitz turnir

 28.12. u 17:00

Švicarski sistem od 11 kola – 3+2  –  za sve uzraste

 

NAGRADE

Mjesto Nagrada  
1. 1000,00    HRK
2.   700,00
3.   500,00
4.   400,00
5.   300,00
6.-7.   200,00
8. – 12.   100,00

SPECIJALNE NAGRADE

Elo 1. mjesto 2. mjesto 3. mjesto 
2250 500,00 300,00 100,00   
2100 400,00 200,00 100,00
1950 300,00 200,00 100,00

 

U 16  1. 300,00  2. 200,00 3. 100,00  – rođeni 2001. i mlađi

U 13  1. 300,00  2. 200,00 3. 100,00 –  rođeni 2004. i mlađi

Nagrade na turnirima nisu kumulativne!

Nagrade se za domaće igraće isplaćuju na račun kluba 

Upisnina za prijavljene do 27.12. – 50 Kn

Upisnina na dan turnira – 80 Kn

Sudionici trebaju donijeti šahovski sat i garnituru

Prijave su do 28.12. do 16:30 h – prvo kolo u 17:00

GM i IM oslobođeni upisnine

 


Blitz turnir za mlade

U10, U13 i U16 godina

29. 12. u 11:00

Hotel Westin

Švicarski sistem od 9 kola, 5′ + 3”

 


Online registraciju možete napraviti ovdje!

DO 16 GODINA

Nagrade

1. 700 Kn + pehar + diploma
2. 500 Kn + diploma
3. 200 Kn + diploma
4. 100 Kn
5.-10. Predmetna nagrada

Najuspješnija šahistica : Predmetna nagrada + diploma

 

DO 13 GODINA

Nagrade

1. 500 Kn + pehar + diploma
2. 300 Kn + diploma
3. 200 Kn + diploma
4. 100 Kn
5. – 10. Predmetna nagrada

Najuspješnija šahistica : Predmetna nagrada + diploma

 

DO 10 GODINA

Nagrade

1. Predmetna nagrada + pehar + diploma
2. Predmetna nagrada + diploma
3. Predmetna nagrada + diploma
4. – 10. Predmetna nagrada

Najuspješnija šahistica : Predmetna nagrada + diploma

Najuspješniji kadet  i kadetkinja u konkurenciji do 10  godina osvajaju nastup na simultanki protiv Garry Kasparova. 

 

Prijave su do 29.12. do 10:30 h
Prvo kolo u 11:00
Upisnina za prijavljene do 28.12. – 50 Kn 
Upisnina za prijavljene na dan turnira – 80 Kn
Uplate upisnina na Šahovski klub “e4″
IBAN: HR2324840081104087303 
ili na mjestu igranja prije početka 1. kola
Nagrade nisu kumulativne!
Nagrade se za domaće igrače isplaćuju na račun  kluba 

 

Blitz i Rapid turniri se ne rejtinguju kako bi mogli igrati i igrači bez ID broja FIDE.


 

Šah uz školu

Turnir osnovnoškolaca

29.12 u 11:00

U15, U12, U9 – 5 kola – kolo traje 20 minuta, ukoliko partija ne završi, svatko dobije po 5 minuta na satu.

Za prva tri mjesta u svim kategorijama se dobiju diplome i medalje, u muškoj i ženskoj konkurenciji

Školama  se računa zbir svih ostvarenih bodova njihovih predstavnika u svim kategorijama

Upisnina 30 Kn

NAGRADE ZA ŠKOLE

Mjesto Nagrada  
1. 4 kompleta šahovskih garnitura + demonstracijska ploča
2. 5 kompleta šahovskih garnitura
3. 4 kompleta šahovskih garnitura
4. 3 kompleta šahovskih garnitura
5. 2 kompleta šahovskih garnitura
6. 2 kompleta šahovskih garnitura

Najuspješniji učenik i učenica u konkurenciji do 9 godina osvajaju nastup na simultanki protiv Garry Kasparova! 

Škola na svaka 4 sudionika dobiva gratis šahovsku garnituru i šahovsku početnicu. Osvojene nagrade, garniture i početnice će biti dodijeljene na simultanci Garry-ja Kasparova koja počinje u 17:00 a završava u 19:30, osim onima koji moraju ranije otputovati.
 
Turnir će završiti oko 15:00, pauza do simultanke se može iskoristiti za posjet Adventu, jer je hotel u u centru, a može se ostati u sali ili otići na ručak.

 


Simultanka Garry Kasparov

29.12.  u 17:00 –  Zagreb, hotel Westin

HRT3 uživo 18:00 – 19:30


Garry Kasparov od 2012. godine atraktivnim simultankama u Hrvatskoj promiče šah i projekt Šah uz školu.

Instruktori, šahovski klubovi i savezi bilježe porast registririranih mladih igrača  za oko 25%.

Ovo su simultanke koje su prenošene uživo na državnoj televiziji.
Simultanka u Puli je prenošena putem interneta.


Split 2012

Zagreb 2014

Pula 2015

Zagreb 2015

Zagreb 2016

Crikvenica 2017